Eşini öldüren kadına 15 yıl hapis cezası

Eşini öldüren kadına 15 yıl hapis cezası

TIR şoförü Yavuz Hakan Küçükay’a (40), eşi Meral Küçükay’ın (35) şiddet gördüğü gerekçesiyle şikayetçi olması üzerine 13 Ocak 2014'te evden uzaklaştırma kararı verildi. Bu olayın ardından Meral Küçükay da çocuğunu alarak Abdioğlu köyünde oturan babasının yanına gitti. 16 Ocak'ta kayınpederinin evine giden Yavuz Küçükay iddiaya göre eşi Meral Küçükay'a küfredip, üzerinde taşıdığı tabancayı çekerek namluya mermi sürdü. Bu sırada Meral Küçükay'ın ağabeyi Murat A. sopayla Küçükay'ın omuzuna vurdu. Yere düşen tabancayı alan Meral Küçükay eşine birkaç kez ateş etti. Yavuz Hakan Küçükay olay yerinde yaşamını yitirdi. Meral Küçükay da tutuklandı.

"EŞ KATİLİ OLARAK ANILMAK İSTEMİYORUM"
Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yakın akrabayı öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Meral Küçükay karar duruşmasına çıktı. Eşini istemeden öldürdüğünü söyleyen Küçükay, şöyle konuştu: "Eşimin çıkardığı tabancayı ağabeyim omuzuna sopayla vurarak yere düşürdü. Bu kez de bıçak çıkararak ağabeyimi göğsünden, beni de kolumdan yaraladı. Şoka girdim, yerdeki tabancayı alarak ateş ettim. Korkutma ve koruma amaçlı ateş ettim. Kaç kez ateş ettiğimi bile sonra öğrendim. 10 yıl boyunca evliliğimi kurtarmak için çok çabaladım. Bu olayı nasıl yaptım hâla inanamıyorum. Eşimin psikolojik sorunları vardı. Doktora gittiğimizde şizofren başlangıcı teşhisi koyulmuştu. Ama eşim tedavi olmayı kabul etmedi. Eşimin uyuşturucu ve alkol kullandığını herkes biliyordu. Eş katili olarak anılmak istemiyorum. Keşke eşim yaralı olarak kurtulsaydı da ben yine hapiste olsaydım. Çok pişmanım.”
Mahkeme heyeti, Meral Küçükay'ın suçu 'ağır tahrik altında işlediği' ve duruşmalardaki iyi hali nedeniyle cezasında indirip uygulayarak 15 yıl hapis cezası verdi.