Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Sofrası Daveti

Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Sofrası Daveti
Mustafa Kemal Atatürk tarafından başlatılan ve uzun süre gerçekleştirilmeyen Çankaya Sofrası, 11 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül döneminde yeniden hayata geçirilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugünkü açıklanan programında Çankaya Sofrası’nın ismi Cumhurbaşkanlığı Sofrası olarak değiştirildi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleştirilen kabule Prof Dr Hüseyin Hatemi, Prof Dr Osman Can, Prof Dr Atilla Yayla, Prof Dr Ahmet Çiğdem, Prof Dr Fuat Keyman, Prof Dr Burhanettin Duran, Prof Dr Gülnur Aybet, Prof Dr Mesut Hakkı Caşin, Prof Dr Kemal Sayar, Prof Dr Erol Göka, Dr İbrahim Dalmış, Doç Dr Fahrettin Altun, Prof Dr Edibe Sözen, Prof Dr Ümit Meriç.

Prof Dr Alev Erkilet, Prof Dr Beril Dedeoğlu ile AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın ve Başdanışman Savaş Barkçin katıldı.

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen programda Cumhurbaşkanı Erdoğan, akademisyenler ve fikir insanları ile sohbette bulunacak.