En popüler Bodrum otelleri ve tatil seçenekleri

En popüler Bodrum otelleri ve tatil seçenekleri

Muğla'nın 13 ilçesinden biri olan sadece şehrin değil Türkiye'nin de en önemli turizm merkezlerinden biri haline gelen Bodrum.

İlçe özellikle yaz aylarında nüfusu neredeyse üç katına çıkan bir yapıya bürünüyor. Bodrum deyince akla ilk gelen beyaza bürünmüş evleri oluyor. Taş evleri, koyları, kaliteli konaklama tesisleri, renkli restoranları, hareketli sokakları, dükkanları ve masmavi deniziyle huzur ve canlılığın iç içe geçtiği bir tatil sizleri bekliyor. Aynı zamanda her yıl düzenlenen festivalleri, renkli gece hayatı ve tarihi yerleriyle de göz kamaştıran Bodrum'u yakından tanıyalım.

Bodrum’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerler

Bodrum keşfimize mutlaka görülmesi gereken yerlerinden başlıyoruz. Bunlardan ilki üç tarafı denizlerle çevrili Bodrum Kalesi oluyor. Rodos Şövalyeleri tarafından inşa edilen kale, günümüzde müze olarak faaliyet gösteriyor. İçersinde yer alan Sualtı Müzesi, 10 binin üzerindeki eseriyle gelenleri kendine hayran bırakıyor.

Dünyanın yedi harikasından biri olarak gösterilen Halikarnas Mozolesi, Roma dönemi tiyatrolarına benzetilen Antik Tiyatro, tarihi geçmişinin M.Ö 4.yy'a dayandığı Myndos Kapısı, 200 metrelik uzunluğuyla Bitez halk plajı, balık restoranlarıyla ünlü Gümüşlük, manzarasıyla ünlü Tavşan Adası, manzarasından kaleyi ve yel değirmenlerini seyre dalabileceğiniz Bardakçı koyu, Zeki Müren Müzesi ve kubbeli mezarlarıyla Bodrum'un en ilginç noktalarından Pedasa Antik Kenti ilçenin mutlaka görülmesi gereken yerlerinin başında geliyor.

Bodrum’a gidiş ve şehir içerisinde ulaşım imkanı

Bodrum'a kendi özel aracınızla ya da otobüs firmalarından yararlanarak gidebileceğiniz gibi Milas-Bodrum Havalimanı üzerinden de kolaylıkla ulaşabilmeniz mümkün. Havalimanı Bodrum merkeze sadece 35 dakika uzaklıkta. Konaklama konusunda da bolca seçeneğe sahipsiniz. İster merkezdeki Bodrum otelleri ister Akyarlar gibi bir bölgede 5 yıldızlı otel seçeneklerinden yararlanın. Bodrum merkeze 3 km uzaklığıyla dikkat çeken Gümbet de elverişli konaklama alanlarından biri. Bunun dışında Yalıkavak, Torba, Türkbükü, Gündoğan, Bardakçı Koyu, Ortakent, Yalıçiflik gibi yerler de yine konaklama alanında gelenlerin beğenisini kazanan bölgelerden.

Bodrum’un muhteşem mutfağı ve içecekleri

Gelelim Bodrum mutfağına. Ege'nin meşhur zeytinyağlıları ve deniz mahsülleriyle bezeli sofraları herkesin damak zevkine uygun tatlar içeriyor. Güne kahvaltıyla başlayıp soluğu Yalıkavak'ta almanızı öneririz. Burası kahvaltısıyla meşhur bir yer. Börek çeşitleriyle doyurucu bir şekilde güne başlayabilirsiniz. Ballı lokma, mandalina reçeli ve mandalina lokumu ile balık çeşitleri için de Gümüşlük'e gitmenizi tavsiye ederiz. Kabak çiçeği dolması, deniz börülcesi, zeytinyağlı bamya, enginar salatası, köpoğlu mezesi, hardalotu salatası, keşkek, otlu çörekli börek, çingene salatası, çiğ börek, pide, sac kavurma, puf börekleri ve son olarak Bitez mantıcısından mantı yemeden dönmeyin deriz.

Bodrum’da gece hayatı ve eğlence seçenekleri

Bodrum gece hayatı birçok şehri geride bırakacak türden. Akla gelecek her türlü mekanı burada bulmanız mümkün. M&M, Deli Bar, Mavi Bar, Seyfi Bar, Kedi Kulüp, Veli Bar akla ilk gelen yerlerinden. Mandalin, Halikarnas The Club, Adamik Bar, Marina Yatch Club, Karpuz, Hardal, Fenix, Anjelique, Zuma ve Eva Klein de Bodrum'un en sevilen yerlerinden. Türkbükü'nün Maça Kızı, Yalıkavak'ın Bilionaire ve Sess adlı mekanları da oldukça gözde. Meyhane mekanlarından Filika, çok sesli olmayan müzik anlayışlarıyla Moonlight Cafe Bar ve kokteyl sevenler için Gekko Coctail&Whisky buranın en meşhur yerlerinden.

Gece eğlenceleri dışında Bodrum'un meşhur festivalleriyle de eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Mandalina Festivali, Gündoğan Sucuk ve Şarap Festivali, Slow Cheese Bodrum, Bodrum Pedasa Festivali, Bodrum Uçurtma ile Farkındalık Festivali, Uluslararası Bodrum Dans Festivali, Summer Tango Fest Bodrum, Chill Out ve The Bodrum Cup Bodrum'un hem kültürünü yakından tanımak hem de eğlenceli zamanlar geçirmek adına geceleri kadar gündüzlerin de nasıl eğlenceli geçebileceğinin en iyi kanıtları arasında gösteriliyor.