En güzel 10 balayı mekanı

En güzel 10 balayı mekanı
 

 

  1. Martinik

Balayı için seçebileceğiniz en güzel yerlerden biri de Karayip Adaları’ndan olan Martinik’tir. Bu tropik adada siyah kumsalların arasında çok eğleneceksiniz. Ayrıca sizlere harika gezi alanları sunan, kültürel bir yerdir. Yanı sıra içerisinde balayı tesisleri bulunan kanyonlarda, romantik akşam yemeklerinin tadını çıkaracaksınız. Uçuş süresi aktarmalı olarak 17 – 21 saat süren Martinik’e gidebilmek için, Fransız konsolosluğundan vize almak gerekiyor.

2.                  Antigua ve Barbuda

Beyaz mercan taşları, yemyeşil ormanları ve turkuaz mavisi deniziyle, adeta balayı için biçilmiş bir kaftan. Ruhunuzu ve bedeninizi dinlendireceğiniz SPA merkezlerinin yanında, çiftlere özel birçok alternatif bulunmakta. Bu iki eşsiz tatil beldesine gidebilmeniz içi vizeye ihtiyacınız yok ve uçuş süresi yaklaşık 18 saat.

3.                  Bahamalar

Mercan kayalıklarının üzerine kurulmuş olan Bahamalar, yaklaşık 2 bin adadan oluşan bir takımada ülkesidir.  Dünyanın her bir yerinden pek çok çiftin balayı için akın ettiği bu mekan, festivalleri, müziği ve dansları ile, balayınızı bir kültür şöleni haline getirmek için muazzam bir fırsat. Bahamalar’ın uçuş süresi aktarmalı olarak 18- 26 saat arası sürerken, 8 aya kadar vize uygulanmaktadır.

4.                  Havana

Sıcakkanlı insanları ve samimi ortamıyla oldukça romantik bir şehir olan Havana, sizlere harika bir balayı yaşatacak. Özellikle eski model arabaları ve rengarenk sokaklarıyla oldukça marjinal bir yer. Her yıl onlarca çiftin tercih ettiği bu mekanda turistlere özel 2 saatlik salsa kurslarından da faydalanabilirsiniz.

5.                  Angkor Vat

Kamboçya’da bir tapınak olan Angkor Vat, sizi kültürel açıdan doyuma ulaştıracak bir mekan. Zamanında Vişnu adında bir Hindu tapınağı olan bu yer, daha sonra Budist tapınağı olarak kullanılmıştır. Buraya adımınızı attığınız anda, lotus çiçekleri ve Hindu meleklerinin koruması altına girdiğiniz söylenir. Fakat girdiğinizde siz de bu büyülü atmosferin farkını hissedeceksiniz. Her yönden oldukça gizemli olan bu mekanı keşfetmek isterseniz, Kamboçya sınır kapısında vize alabilirsiniz. Yolculuk süresi ise yaklaşık 20 saat sürmektedir.

6.                  Belize

Belize, balayı için tercih edilen en ünlü yerlerden biri.. Romantikliğiyle nam salmış bu mekan, macera severler için de paha biçilmez bir yer. Özellikle balta girmemiş ormanlarda tur atabileceğiniz, pek çok dalış sporu veya muhteşem sahilinde güneşlenme gibi imkanı elde edebileceğiniz benzersiz yer. Yaklaşık 17 saat süren bu yere gidebilmeniz için 30 günlük vize almanıza gerek yok.

7.                  Barbados

Karayip adalarının en mükemmel olanlarından biri de Barbados’tur. Yeşilin her tonuna rastlayabileceğiniz bu muhteşem yerde, adeta kendinizi bulacaksınız. Özellikle kendine has incir ağaçları ve meşhur Kelebek Adası ile her zevke uygun aktivite ile karşılaşabileceksiniz burada. 90 güne kadar vize istemeyen Barbados’a yolculuk süreniz, 16 ile 21 saat arası.

8.                  Bali

Bali, Endonezya’nın en popüler adalarından biridir. Bunun yanında ülkenin turizmine de büyük ölçüde katkı sağlamaktadır. Bölgenin şahane plajlarının yanında, adanın kendine münhasır kültürel zenginlikleri de eklenince, balayı için kaçınılmaz bir belde oluyor. Bu ülkeye gitmek için Endonezya vizesi almanız gerekiyor. Yolculuk süresi 14 saat.

9.                  Lofoten

Norveç’in şirin kasabası Lofoten, dünyanın en güzel manzaralarına sahiptir. Bu ada turistik bir belde olmasından ziyade, çoğunlukla balıkçı köylerinin bulunduğu bir yer. Yanı sıra kalabalıktan uzak, doğal güzelliklerin arasında, sakin bir balayı geçirmek isteyenler için birebir. Buraya gidebilmek için Norveç vizesi almanız gerekli. Aynı zamanda yolculuk süresi de 6 – 7 saat arasında değişir.

10.              Amsterdam

Özgürlüklerin başkenti olarak bilinen Amsterdam, hem eğlencenin, hem de romantizmin doruklarına ulaşabileceğiniz bir yer. Tüm bunların yanında kültürel açıdan da pek çok keşif yapacağınız bu mekan, balayı için tercih edebileceğiniz en mükemmel yerlerden. Buraya gidebilmek için Schengen vizesi almanız gerekiyor. Ayrıca sadece 3 buçuk saat bir yolculuk yapacaksınız. En ucuz Amsterdam uçak bileti için Biletmar’ı ziyaret edebilirsiniz.

Bu öneriler en ucuz uçak biletinin adresi Biletmar tarafından hazırlanmıştır.