ELEKTRONİK SİGARANIN ZARARLARI VAR MI?

 ELEKTRONİK SİGARANIN ZARARLARI VAR MI?

Gelişen teknoloji ile birlikte yepyeni bir kavram olan elektronik sigara ile tanıştık.

Smok Elektronik sigara konusunda bir internet araması yaparsanız birçok bilgi ve belgeye ulaşabilirsiniz.

Elektronik sigaranın %100 zararlı olmadığı konusunda Sağlık Bakanlığı bazı açıklamalar ve duyurular yapmıştır.

Smok Türkiye şeklinde arama motorlarında bir arama yapıldığında ülkemizdeki insanların elektronik sigara konusunda ne kadar çok merak ettiği soru olduğu görebilirsiniz.

Elektronik sigaranın tamamen zararsız olduğu otorite makamları tarafından onaylanmasa da sigaradan, purodan, pipodan, nargileden ve diğer tütün ürünlerinden çok büyük ölçüde zararsız olduğu kanıtlanmıştır.

Türkiye’de birçok marka elektronik sigara satışı ve ticareti yapmaktadır. Smok bunlardan biridir. Elektronik sigara alırken veya elektronik sigara hakkında araştırmalar yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta marka değil olması gereken standartlardır.

Belirlenen standartlarda ve kalitede üretilmeyen elektronik sigaralar insan sağlığına normal sigaradan bile fazla zarar verebilir.

Elektronik sigara kullanımında dikkat edilmesi gerekenlerin başında kullanım talimatlarına uymak, elektronik sigaranın gerekli bakımını ve temizliğini yapmak gelir. Bakımı ve temizliği yapılmayan elektronik sigarların kullanımı insan sağlığına ve vücuduna zararlı olabilir.

Elektronik sigara kullanarak sigara kullanımını azaltabilir veya sigara kullanmayı tamamen bırakabilirsiniz.

Smok Elektronik sigara ve diğer tütün ürünleri gibi duman çıkararak kanserojen maddelere maruz kalmanıza imkân tanımaz. Aksine zehirli kimyasallar ve kanserojen madde içermediği için kanser olma riskini oldukça azaltmaktadır.

Elektronik sigara çeşitleri kişinin tercihine göre değişmektedir. Örneğin bir kalem görünümünde olan elektronik sigaralar rahatlıkla gömlek cebinde, ceket cebinde veya parka cebinde taşınabilir.

Sigara ve tütün ürünleri gibi duman çıkarmadığı için de etraftaki diğer insanların pasif içici konumuna düşmesini engeller. Bilindiği gibi pasif içiciler neredeyse sigara içenlerden daha fazla zarar görmektedir.

Sigaranın içerdiği kimyasalların zararı karar havaya üflenen dumanın da zararları vardır. Smok Elektronik sigara dumandan doğan bu zararları içermez.