Edebiyat dünyası Sırat-ı Aşk kitabında buluştu

Edebiyat dünyası Sırat-ı Aşk kitabında buluştu

Aşka dair yazan en güzel kalemlerden biri olan İskender Pala, "Belki de en sevdiğim sakarlığın, gözlerime takılıp yüreğime düşmendi" derken Tuna Kiremitçi de "Aşkınla değiştim ben sevgili" diyerek boy gösteriyor satırlarda.

Lore Kitap’tan çıkan Sırat-ı Aşk kitabında diğer isimler şöyle: İsmail Acarkan, Bülent Gündoğan, Hayrettin Durmuş, Hazal Taş, Galip Argun, Emel Nermin Temel, Senem Gezeroğlu, Murat Mahya Gürses, Nilüfer Zontul Aktaş, Ümmiye Yılmaz Erçevik, Mert Aslan, Nihan Işıker, Metin Boşnak, Alpnur Kahvecioğlu, Nurhayat Şuara, Murat Koçak.

Eda Bildek tarafından derlenen kitapta aşka dair sözlerin arasında şöyle bir yakarış var: "Bir aşk kaldı geriye. Bir de büyük boşluk. Ve bütün bunları, bulutların ufukların üzerinde süzüldüğü güz akşamlarında, adadan İstanbul’a sevdiği kadını görmek için koşan şairi, dalgalara söyleyen öykücü kaldı geriye... Beni bırakma! Tüm lisanlarda beni bırakma... Tüm tehlikelerde beni bırakma. Aşkın şüphe ve korkularında beni bırakma... Çıldırtan engellerinde beni bırakma... Beni bırakma... Bırakma beni... Bırakmaaa biziiii... Bizi bırakmaaa…”