Dll Sürücü Dosyaları Nelerdir

 Dll Sürücü Dosyaları Nelerdir

Aynı zamanda Windows işletim sistemlerinden birinin üzerinde herhangi program çalıştırılması durumunda programın işlevselliği özelliğinin yine dll dosyaları tarafından sağlanmış olur.

Dll dosyalarının kullanımı, kod sisteminin birimlere ayrılmasını sağladığı gibi yeniden kullanılmasına, etkili bellek kullanımına ve disk alanı kullanımını azaltmaya yardım sağlar. Ortaya çıkan bu sonuç nedeni ile işletim sistemi ve programlar daha hızlı yüklenmiş olur.  Bilgisayarın hızlı çalışması az disk alanı bilgisayarda geliştirilmesi sağlanır. Dll ile ilgili ifade edilen konulardan birisi de Bir dll dosyası kullanarak bir program ayrı bileşenlerine modularized olabileceğidir.

Dll Sürücü Dosya Özellikleri Nelerdir

Dll dosyalarının kullanacağı sayısız avantaj vardır. Bunları başlık altında incelemek gerekirse öncelikli olarak daha az kaynak kullanılır. Buna göre Birden çok program aynı kitaplık işlevlerini kullandığınızda, bir DLL, fiziksel bellekte ve diskte yüklü kod yinelenmesini azaltabilirsiniz. Bu sağladığı ayrıcalıkların ilkidir. Diğer avantajı ise modüler mimari yükseltir olmasıdır. Buna göre Bir DLL modüler program geliştirme yükseltmek yardımcı olur. Bu, birden çok dil sürümünü gerektiren büyük programlar veya modüler mimari gerektiren bir program geliştirmek yardımcı olur.

Dll Dosyanın Kullanım Avantajları

Üçüncü özellik ise Hareket hızları dağıtım ve yükleme avantajların bir diğeridir. DLL içinde bir işlev bir güncelleştirme veya düzeltme ihtiyacı olduğunda DLL yüklenmesi ve dağıtımı gerektirmez DLL ile yeniden bağlanması programdır. Dll dosyaları windows'un işletim sistemi içerisinde çeşitli oyun ve programları çalıştırmak için ihtiyaç duyulan programdır.

Bilgisayar kullanıcılarının çeşitli nedenlerden dolayı sildiği dll dosyalarını indirmek için yapmanız gereken http://www.sonsurum.net/windows/dll/ internet adresinizi ziyaret etmek olmalıdır. Günün her saat hizmetinizde olan internet adresi tüm dll sürücü dosyaları indirme konusunda yardımcı olacaktır.

En çok indirilen sürümlerin yer aldığı internet adresinde ihtiyacınız olan dll sürücü dosyaları kısa sürede güvenli şekilde bilgisayarınıza indirilir. binkw32.dll,  d3dx9_26.dll ve xlive.dll indirebileceğiniz dll sürücü dosyalarının örneklerinden olmuştur. Yapmanız gereken internet adresiniz ziyaret etmek ve uygun dll dosyasını sayfanıza indirmektir.