17.7 C
Konya
Cumartesi, Haziran 15, 2024

Diyaliz Tedavisi Gören Böbrek Düzelir Mi? 

Böbrekler, vücutta bulunan atık maddeleri atarak, vücut üzerinde dengeyi sağlayan en önemli organlarımızdır. Böbreklerin işlevlerini yerine getirmemesi durumunda böbrek yetmezliği oluşur ve diyaliz tedavisi gereklidir. Diyaliz tedavisi, böbrek fonksiyonlarını tam olarak düzeltemez, hasta bazı durumlarda iyileşebilir. Bu durumda diyalize gerek kalmayabilir. Hastada enfeksiyon ve susuz kalma gibi nedenlerle oluşmakta olan böbrek yetmezliğinde tedavi uygulanmaktadır. Bu sayede böbrekler fonksiyonlarını tekrar kazanabilir. Diyaliz tedavisi, profesyonel sağlık personelleri tarafından titizle uygulanmaktadır. Gaziosmanpaşa Diyaliz Merkezi, hastalara yüksek kalitede hizmet sunmaktadır. 

Diyaliz Tedavisinin Faydaları 

Diyaliz tedavisi, hastanın böbrek fonksiyonlarını tam anlamıyla düzeltmese de hastanın yaşam kalitesi ve genel sağlığını önemli ölçüde iyileştirebilir. Diyaliz tedavisi, anemi (kansızlık) rahatsızlıklarını önler. Vücuttan atık ürünleri ve sıvıyı atar, kan basıncını düzenler. Yüksek tansiyon ve diyabet gibi kontrol altına alınabilmekte olan kronik hastalıklara bağlı olan böbrek yetmezliğinde ilaç tedavisi uygulanabilir. Gop diyaliz, modern tıbbi donanıma sahip olup, alanında uzman ekibi ile hastalara yüksek kalitede diyaliz hizmeti sunmaktadır. Gop Diyaliz merkezinde hastaların rahatlığı ön planda tutulur. Hastaların konforu için diyaliz tedavisi en etkili ve en güvenli şekilde uygulanmaktadır. 

Diyaliz Tedavisinde Geri Dönme Olasılığı 

Son dönem böbrek yetmezliği yaşayan hastanın böbreği hasar gördüyse tedavi süreci devam etmelidir. Böbrek fonksiyonları %10-%15’in altına düştüğünde diyaliz tedavisi ömür boyu sürmektedir. Diyaliz olmadan böbrekler iyileşemeyecektir. İlerleyici böbrek hastalıkları olan lupus nefropati ve polikistik böbrek hastalığı tedavilerinde diyaliz gereklidir. Gop diyaliz merkezinde tedavi yöntemlerine uygun çalışmalar bulunmaktadır. Lupus nefropati, iltihaplanmaya sebep olan ve bağışıklık sisteminin böbreklere saldırdığı hastalıktır. Böbrekler zamanla fonksiyonlarını kaybeder. Bu sayede diyaliz kaçınılmaz hale gelir. Polikistik böbrek hastalığı, hastanın böbreklerinde çok fazla kist oluşmasına neden olur. Kistler, böbrek fonksiyonlarını bozar ve diyaliz zamanla gerekli hale gelir. 

Gaziosmanpaşa Diyaliz Merkezi Tedavi Süreci 

Diyaliz tedavisi gören hastada yan etkiler bulunmaktadır. Bu yan etkiler arasında: kas krampları, yorgunluk, bulantı ve kusma, baş dönmesi ve düşük tansiyon yer alabilir. Gaziosmanpaşa diyaliz merkezi bu konu hakkında detaylı bir değerlendirme yaparak, hastanın genel sağlık durumu ve diyaliz tedavisine uygunluk gibi birçok faktör göz önünde bulundurmaktadır. Diyaliz tedavisinin süreci, böbrek fonksiyonlarının durumuna ve böbrek hastalığının türüne bağlıdır. Bazı hastalarda diyaliz tedavisi geçici olması ile birlikte bazı hastalar için ömür boyu diyalize ihtiyaç duyulabilir 

Benzer Haberler

Sosyal Medya

10,211BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
1,251AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Haberler