28.7 C
Konya
Perşembe, Temmuz 18, 2024

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öğrencilere Cep Telefonu, Bilgisayar ve Ücretsiz İnternet Desteği Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Eylül’de yapılan Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, öğrencilere yönelik çeşitli desteklerin sunulacağını duyurdu. Bu destekler şunları içeriyor:

Cep Telefonu ve Bilgisayar Desteği: Örgün eğitimdeki üniversiteli gençlere, 9.500 TL’yi aşmayan cep telefonu ve bilgisayarlar için 5.500 TL’ye kadar teknoloji desteği sağlanacak. Bu destek, cep telefonları için yüzde 44,4 ve bilgisayarlar için yüzde 16,7 oranında olacak.

Ücretsiz İnternet: Öğrencilere, bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık 10 GB ücretsiz internet kotası tanımlanacak. Bu internet kotası, istedikleri 3 mobil şebeke üzerinden kullanılabilecek.

Genç Kart: 18 yaşına giren gençlere 1 yıl süreyle geçerli olacak “Genç Kart” verileceği açıklandı. Bu kart ile gençler kültürel ve sanatsal etkinliklerden ücretsiz veya indirimli faydalanabilecekler.

Ancak, bu desteklerin ayrıntılı şartları ve başvuru süreçleri henüz tam olarak açıklanmış değil. Öğrencilerin güncel bilgilere ve başvuru detaylarına resmi kaynaklardan ulaşmaları önemlidir.

Benzer Haberler

Sosyal Medya

10,211BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
1,251AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Haberler