Çocukları Termal İçlik Giyen Annelerin İçi Rahat

Çocukları Termal İçlik Giyen Annelerin İçi Rahat
Kış gelince annelerin en büyük endişesi çocuklarının üşümesi. Çocuğun teri üzerinde kurursa, ya hasta olursa... Bu yüzden anneler soğuk havalarda hep tetikte. Sürekli çocuklarını soğuktan korumak için yeni yöntemler buluyorlar. Yün içlikler, kazaklar, kat kat tshirtler  yeterli gelmiyor. Üşümeyi önlemeyle terlemeyi engelleme arasında gidip geliyorlar. Çok kalın giydirilen çocuk terlemeye başlıyor, ince giyinse üşüyor… Kış sanki anneler için bir kabus haline gelmedi mi? Hassas çocuk bünyeleri soğuk havaya karşı yetişkinlere göre daha duyarlıdır. Okulda tenefüslerde koşup oynarken, parkta, sokakta, bahçede annelerin aklı hep çocuklarında kalır.

Sokakta saatlerce top oynama, sabahtan akşama kadar koşma, beden eğitimi dersleri darken çocukların hareket ettikleri her an annelerde korku başlıyor. Sırtlarına atlet koyma, evde kombiyi sonuna kadar açma yeterli gelmiyor.Tek dertleri çocukları hasta olmasın, kışı sağlıklı atlatsınlar. Peki hem kat kat giydirmeden hem de terletmeden nasıl koruyacaklar çocukları? Bu kışı çocuklar hasta olmadan atlatmak mümkün mü? Mümkünse nasıl olacak? Maliyeti ne kadar?
termal içlik
Çocukları kış soğuğundan korumanın çok basit ve ekonomik bir yolu var; termal içlikler. Yün içliklerin yerine termal içlikler çok daha kullanışlı ve rahat. Soğuk havanın vücuda girmesine engel oluyor. Kaşındırmadan, rahatsız etmeden ısıyı vücutta tutuyor. Peki termal bunu nasıl yapıyor? Kumaşın özel yapısı sayesinde… Tüm kıyafetlerin içine rahatlıkla giyilebilen, yumuşak bir kumaş. Aynı anda hem soğuktan koruyor hem de  teri emen ve hızla buharlaştıran yapısıyla çocukların teri vücutta kurumuyor. Montla alışveriş merkezine girdiklerinde, sıcak okul servisinden soğuk sokağa indiklerinde ısı değişikliklerinden etkilenmiyorlar.

Termal içlik sayesinde çocuklar rahatça sokakta, bahçede, okulda koşturabilir, özgürce hareket edebilirler. Anneler onların sağlıklı ve rahat olmasından başka  daha ne ister ki? Çocuklar bütün kış  soğuk algınlığı yüzünden kaç kez doktora gidiyor? Hastanede harcanan vakit, ilaca harcanan onca para aile bütçesini zorluyor, ebeveynleri yoruyor. Termal içlikle anneler artık maddi manevi rahat edebilir. Gelişen üretim teknolojileri doğal kumaşların çok daha verimli kullanılmasını sağlıyor. Kumaşın kalın ve yünlü olmasına gerek kalmadan sıcak tutması mümkün hale geliyor. Termal kıyafetler sanki ikinci bir deri gibi vücudu sarıp koruyor.

Pantolonların, gömleklerin içinde kendini belli etmeden rahatça giyilebildikleri için çok kullanışlılar. Ailedeki herkes için termal tshirt, içlik ve atletlerle üşüyen herkese ekonomik bir çözüm. V yaka ve askılı modellerle yakası açık kıyafetlerle de giyilebiliyorlar. Gece gündüz kışın en çok üşüyen yerlerinden biri de şüphesiz ayaklar. Termal çoraplarla yorganın dışında kalan, ayakkabının içinde üşüyen ayakları da soğuktan koruyabilirsiniz. Bere, eldiven gibi aksesuarla da yün rahatsızlığı olmadan bölgesel üşümelerin önüne geçebilirsiniz.