CMB Reefers ile thermoking soğutucu piyasasına yeni bir soluk gelecek

CMB Reefers ile thermoking soğutucu piyasasına yeni bir soluk gelecek

Lojistik sektöründe taşımacılık sektöründe faaliyet yürüten firmaların en önemli sorunlarından biri bu taşıma işini yapan kamyonların kasalarında yer alan thermoking soğutucu isimli kasa soğutucu ürünün yüksek maliyetidir.

Bu ürünün piyasadaki üreticilerinin kısıtlı olması ve ürünün bakım ve montaj maliyetlerinin fazla olması nedeniyle frigo taşımacılık yapan firmaların büyük bir çoğunluğu thermoking soğutucu ismi verilen ürünü kullanmaktadır. Bu ürünün yüksek bakım maliyeti ve ülkemizde teknik alt yapısının yetersiz olması gibi sebeplerle thermoking soğutucu ürünün alternatif temin noktaları firmalar tarafından değerlendirilmektedir.

Lojistik firmaların büyük bir çoğunluğu bu değerlendirmeyi thermoking soğutucuları garanti şartları içerisinde teknik destek şartı da olan ürünler temin ederek çözmeye çalışmaktadır. Ancak, bu yöntemin de pek sağlıklı olmadığı düşünülebilir. Zira, thermoking soğutucuların ülke çapına yayılmış yaygın bir servisinin olmaması ve diğer bazı etkenler nedeniyle garantili ürünlerde dahi sorunlar çıkabilmektedir.

 

Frigo taşımacılıkta ikinci el çözümü

Frigo taşımacılık yapan firmaların büyük bir kısmının aklına thermoking soğutucu ürünleri ile ilgili gelişmiş bir piyasa olmaması nedeniyle ikinci el çözümü bir alternatif olarak görülmektedir.

Geçtiğimiz aylarda kurulan CMB Reefers firması, lojistik taşımacılığında thermoking soğutucu alanında ikinci el çözümünü piyasaya ülke çapında arz etmek isteyen bir firma haline gelmeyi hedeflemektedir.

CMB Reefers firması, ikinci el termoking soğutucu ürünlerin satış ve dağıtımını tüm Türkiye’ye yaymayı başarmıştır. Ülkemizde yoğun olarak güney bölgelerde yer alan thermoking soğutucu ürünlerin satış ve dağıtım ağını tüm Türkiye’ye yayan CMB Reefers firmasının satmış olduğu ikinci el thermoking soğutucu ürünlerin tamamına ise 6 ay garanti veriyor olması piyasada şu ana kadar görülmemiş bir uygulamadır.

Portföyünde edinmiş olduğu ikinci el thermoking ürünlerin tamamına ilişkin garanti sunan CMB Reefers, ilgili garanti süresi içerisinde üründe ortaya çıkan tüm problemleri ülkemizin herhangi bir yerine sağlayabileceği teknik destek sayesinde çözebilmektedir.

 

Lojistik sektöründe yeni bir bakış açısı

CMB Reefers firmasının vizyonu lojistik sektörüne farklı bir bakış açısı sunarak sektör içerisindeki 20 yıllık tecrübesini müşterilerine aktarmayı amaçlamaktadır.

CMB Reefers firmasının asıl misyonu frigo taşımacılıkta kullanılan thermoking soğutucular ile ilgili ikinci el piyasasına ilişkin kapsamlı bir merkez oluşturmak ve bu çerçevede ülkemizin lojistik sektörüne ait thermoking alanında ikinci el ürünler başta olmak üzere teknik destek ve bakımı da içeren kapsamlı bir çözüm merkezi olmaktır.

 

Danışmanlık desteği

CMB Reefers firmasının frigo taşımacılıkta thermoking ürünler ile ilgili vermiş olduğu hizmetlerden bir diğeri de danışmanlık hizmetidir. Thermoking ürünler ile ilgili her konuda lojistik firmalara gerek teknik gerekse de piyasaya yönelik çözümler sunan CMB Reefers, frigo taşımacılık yapan tüm firmaların önemli bir sorunu olan dorse soğutucuya ilişkin her konuda fikir vermektedir.

Alınan ürünlere ilişkin satış sonrası desteği de sunan CMB Reefers, sadece satışın yanı sıra danışmanlık gibi hizmetler ile de ülke çapında lojistik sektörüne yeni bir soluk olma hedefine sahiptir.

CMB Reefers, lojistik sektörünün merkezi noktalarından birinde teknik ekibi ve sektörün son dönem nabzını tutan yeterli insan kaynağı ve lojistik sektör özelinde frigo taşımacılık alanındaki 20 yıllık tecrübesi ile ikinci el thermoking soğutucu alanında Türkiye çapında bir yer edinecek ve frigo taşımacılık yapan tüm firmalara kısa zaman içerisinde thermoking alanına ilişkin daha kapsamlı ürün ve hizmet kalitesini artırıcı içerik sunma hedefi bulunmaktadır.

CMB Reefers, thermoking soğutucu araca sahip olan tüm işletmelere şimdi sektörün nabzını tutan internet sitesi ile de bir tık uzaklıkta.