Boşanma Sürecini Anlaşmalı Boşanma Avukatı ile Yürütmek

Boşanma Sürecini Anlaşmalı Boşanma Avukatı ile Yürütmek
 

Boşanma Sürecini Anlaşmalı Boşanma Avukatı ile Yürütmek

 

Evliliklerini sonlandırmak isteyen çiftler, yen bir hayata yelken açmadan önce, boşanma sürecinin sancısız ve en kısa sürede nihayete ermesini isterler. Boşanma davaları birkaç çeşit olabilmektedir. Bunu belirleyen şey genelde çiftlerin arasındaki ilişkinin durumudur. Söz gelimi aralarında büyük sorunlar olan, şiddetli anlaşmazlıklar yalayan çiftlerin tüm bu sorunları boşanma süreçlerine de yansımaktadır. Ancak birbirlerine karşı saygı duyan, isteklerinin farkında olan, empati yapabilen çiftlerin boşanma süreci ise kolayca halledilebilmektedir. Boşanma her anlamda insan psikolojisini etkileyen bir durumdur, zira sonrasında gelen büyük değişimler söz konusudur. İnsan, hayatıyla ilgili gerçekleşen bu gibi kırılma anlarında bir uzmanın yardımına ihtiyaç duyar. Anlaşmalı boşanma avukatı işte bu noktada devreye gitmektedir.

 

Bir boşanma avukatı evliliklerini nihayete erdirmek isteyen çiftlerin süreçten en az etkilenmeleri için, onların sonraki hayatlarında atacakları adımları kolaylaştırmak için Medeni Kanun’un hükümlerini devreye sokar ve onları kullanır. Anlaşmalı boşanma avukatı her hukuk devletinde olduğu gibi kanun ve kanunların kapsamıyla ilgili bir strateji belirler, atacağı adımların çiftlerin hayrına olmasına gayret eder. Boşanma avukatı çiftlerle veya çiftlerden herhangi biriyle görüştükten sonra boşanma davasının hangi türde açılması gerektiği yönünde bir tavsiyede bulunabilir. Hukuk çok katmanlı bir yapıdır. İnsan ilişkilerini yönetebildiği gibi tüzel kişiler arasındaki anlaşmazlıklarda da düzenleyici ve karar vericidir. Boşanma davaları ise direkt insanı ilgilendiren bir konu olduğundan hassastır.

İlginizi çekebilir : İstanbul avukatlık ofisleri

Boşanma avukatı çiftlerin evliliklerini sona erdirme sürecinde, eğer varsa çiftlerin çocuklarının da en az şekilde etkilenmesi için gayret gösterirler. Zira çocuğun velayetinin kimde olacağı konusu hassastır. Anlaşmalı boşanma davalarında bu gibi sorunların çözümü zaten en baştan belirlenmiş gibidir. Bununla birlikte mal paylaşımı gibi konuların da titizlikle incelenmesi gerekmektedir. Zira çiftlerden birinin ileriki yıllarda olası bir hamlesi, yeni davalara sebebiyet verebilmektedir. Dolayısıyla boşanma sürecinde anlaşmalı boşanma avukatı tarafından tüm süreç ayrıntılarıyla yürütülmelidir. Küçük pürüzlerin büyük anlaşmazlıklara yol açması gibi durumlar boşanma davalarında sıkça görülmektedir. Bu yüzden davanın bir hukukçu aracılığıyla takip edilmesi olası yanlış anlamaların da önüne geçecektir.

 

Daha fazlası için : http://aytacyavuz.com/