Bebek Mevlütleri İçin Yasin Kitabı

Bebek Mevlütleri İçin Yasin Kitabı
Bebek mevlitlerinin vazgeçilmez hediyeliklerinden biri de yasin kitabıdır. Bebek mevlidi yasin kitabı olarak adlandırılan ve değişik türlerde tasarlanarak kullanıma sunulan bir çok yasin kitabı modeli mevcuttur. Mevlüt yapacak kişilerin, toptan yasin kitabı alırken dikkat ettikleri en önemli şey renk konusudur. Kız bebek mevlidi dediğimiz zaman aklımıza pembe renkli, erkek bebek dediğimiz zaman da mavi renkli yasin kitapları ilk akla gelen ürünlerdir. Bebek mevlidi yasin kitabı modelleri hakkında biraz bilgi vermeye çalışalım.

Sert Karton Kapaklı Bebek Yasin Kitabı
Bu türdeki yasin kitapları genellikle çanta boy dediğimiz ebatlarda yani 12 * 24 cm ebatlarında imal edilirler. İsim yazılı kısım genellikle sticker ( etiket ) şeklinde ayarlanır. Kağıt kalitesi üründen ürüne farklılık gösterse de bu tür kitapların çoğu birinci sınıf şamua kağıt baskılıdır.

Kadife Kaplı Yasin Kitabı
Kadife yasin kitabı dış cildinin süslenmesi bakımından diğer yasin kitaplarına göre oldukça farklı bir görünüme sahiptir. Sayfa sayısı olarak da oldukça zengindir. Baskı kalitesi birinci sınıftır. Kadife kaplı yasin cüzlerinde isim baskısı farklı teknikler kullanılarak yapılır. Metal veya pleksi glass malzeme üzerine lazer baskısı şeklinde isim ve yazı eklenerek ürün kişiye özel hale getirilebilir. Estektik olması açısından kadife yasin cüzü gerek diğer mevlütler gerek bebek mevlütleri için çokça tercih edilen bir üründür.

İsme Özel Selefon Kapak Yasin Kitabı
İsme özel selefon kapaklı yasin kitabının dış cildi, karton kapaklı yasin kitabı ve kadife yasin cüzünden farklı olarak; etiket veya metal lazer baskısı yerine tamamen matbaa baskısı şeklinde düzenlenmektedir. Kitabın cildine isim ve kısa yazıların haricinde bir takım desen ve süslemeler de eklenerek ürün daha renkli ve kişiye özel hale dönüştürülebilmektedir. Bu ürünün piyasada yaygın olan türü 208 sayfa olanıdır. Pratiklik ve kolay taşınabilirlik açısından çanta boy şeklinde üretilmektedir.

Yukarıda kısaca tanıtmaya çalıştığımız yasin kitabı modellerinin tümü https://www.mevlidimvar.com/yasin-kitabi sayfasında bulunmaktadır. Ayrıca her türlü mevlüt hediyeliği ve kişiye özel ürünler de toptan ve uygun fiyatlara mevlidimvar.com'dan kolayca temin edilebilirsiniz.