Bakan Yıldız: 'Sarıgülcüler mi yoksa beyaz gülcüler mi kazanacak?'

Bakan Yıldız: 'Sarıgülcüler mi yoksa beyaz gülcüler mi kazanacak?'
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanlığı’nın 5. Olağan Kongresine katıldı. Kongreye, AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AK Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, AK Partili üyeler ve partililer katıldı.

Kongrede konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ”Türkiye sınırlarındaki yapıdan en son gelinen durumun çözüm süreciyle beraber geldiğimiz noktanın kimleri mutlu ettiğine ve kimleri üzdüğüne tekrar bir bakınız. 17 Aralık, 25 Aralık 6-7 Ekim olaylarında en son gelinen noktanın sevindirdiği insanlara ve üzdüğü insanlara bir bakınız. Biz tek nefes tek yürek olmaya çalıştıkça Türkiye’yi bölmek isteyenlerin amaçlarının ne olduğunu bir bakın” diye konuştu.

“MUHALEFETTEN UMUDUMUZU KESMİŞ BULUNUYORUZ” Kongrede Şişli Belediyesinde yaşanan olaylarla ilgili de konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Artık muhalefetten umudumuzu kesmiş bulunuyoruz. En son Şişli Belediyesinde olan olayların, tehditlerin, mafyanın ve resmi belediye başkanlarının düştüğü durum içler acısı. Bir belediye başkanı, belediye başkan yardımcısı ve belediye meclis üyelerinden şikayet ediyor. AK partili falan değil. CHP'li meclis üyelerinden şikayet ediyor. Orada o belediye başkanının o görevi yapıp yapamayacağı merak ediliyor.

Acaba güç dengesi hangisinden yana doğru devrilir diye merak ediliyor. Belediye başkanımı kazanacak yoksa gölge başkan mı kazanacak? diye merak ediliyor. Sarıgülcüler mi yoksa beyazgülcüler mi yola devam edecek? diye merak ediliyor. Genel merkez acziyete düşüyor. Hangisini tercih edeceğini oturup günlerce merak ediyor. Sonra zor güç bir şeye karar veriyor. Değerli kardeşlerim bunlarda Türkiye’nin yönetimine talip oluyor. Böyle bir şey olabilir mi? siz bir Şişli Belediyesini yönetmekten acizken, nasıl olur da bu kadar badireler atlatan Türkiye'yi yönetmeye talip olursunuz” ifadelerini kullandı. 

ALİ GÖÇ - FERHAT TÜRK KAYSERİ (İHA) -