Bahçeşehir Koleji’nden eğitime dev yatırım

Bahçeşehir Koleji’nden eğitime dev yatırım

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde açılacak olan Bahçeşehir Kolejinin tanıtım toplantısı Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özlem Dağ, Eğitimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Lüle, Çorlu Kampüsü Kurucusu Fatih Kılıç,Bahçeşehir Koleji Çorlu İlköğretim Müdürü Ömer Faruk Özer ve Bahçeşehir Koleji Çorlu Lise Müdürü Emrah Aşıkoğlu'nun katılımıyla Çorlu Divan Otel'de düzenledi.

Bahçeşehir Koleji Çorlu Kampüsü maket halinde ve hazırlanan slayt gösterisiyle tanıtıldı. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve Anadolu Lisesinden oluşan ve alanında uzman eğitim kadrosu ile Çorlu'da hizmet verecek olan kampüsün kapalı yüzme havuzu, mini hayvanat bahçesi, sanat atölyesi, bilim müzesi, çok amaçlı spor salonu, Imac teknoloji laboratuvarı, 3D üç boyutlu sınıf gibi özel eğitim alanlarına sahip olacağı kaydedildi.
Kolej hakkında bilgi veren Bahçeşehir Koleji İlköğretim Müdürü Ömer Faruk Özer, kolejin Çorlu’da eğitim alanında büyük bir atılım sağlayacağını belirtti. Bireysel yetenekleri destekleyip geliştirmeyi hedeflediklerini dile getiren Özer, "Anaokulundan üniversiteye yaşam boyu sürekli ve kaliteli eğitim anlayışı ile geleceğe yön veren ve 21. yüzyıl becerileriyle donatılmış nesil yetiştiren Bahçeşehir Koleji, anaokulu, ilkokul ve Anadolu Lisesi’nden oluşan yeni kampusüyle geleceğin eğitimini bugün Çorlu’ya taşıyor. 960 öğrenci kapasiteli Bahçeşehir Koleji Çorlu Kampusü merkezi konumu kapalı yüzme havuzu mini hayvanat bahçesi, sanat atölyesi, bilim müzesi, çok amaçlı spor salonu, Imac teknoloji laboratuvarı, 3D üç boyutlu sınıf gibi özel eğitim alanlarına sahip" dedi.

Bahçeşehir Koleji Çorlu Kampusünün deneyimli ve alanında uzman eğitim kadrosuyla beceri odaklı eğitim anlayışı ve yabancı dil eğitiminde dil öğretmeyi değil dil edindirmeyi hedefliyor. Öğrencilere dünya standartlarında eğitim sunacak ve onları tam deneyimli birey olarak hazırlayacak. 'Eğitim kalitesini eğitimin içeriği belirler' anlayışı ile eğitimin içeriğine ve kalitesine önem veren Bahçeşehir Koleji akademik içeriği, dijital eğitim uygulamaları, kurum içi eğitimleri, kişiye özgü öğretim modelleriyle Türkiye’nin en kaliteli eğitimini sunuyor. Bahçeşehir Koleji öğrencileri, TEOG, LYS, YGS gibi sınavlarda aldıkları başarılı sonuçlarla Türkiye’nin zirvesinde yer alıyor. Eğitimde fırsat eşitliğini ilke edinen Bahçeşehir Koleji gelecek yıl Çorlu’da açılacak olan yeni kampusü kaliteli eğitimin yaygınlaştırılması yönünde atılmış adım olarak önem taşıyor. Çorlu Kampusü ile kaliteli eğitimi yaygınlaştırıyor. Akademik başarı ve yabancı dil önceliklerimiz arasındadır. Bireysel yetenekleri destekleyip geliştirmeyi hedefliyoruz. Hedefimiz yeni bilgiler de üretmek. Trakya'da 3. kampus Çorlu'da. Türkiye genelinde de 112. kampusümüzü açıyoruz. Teknolojiyi mutlaka çocuklarımız kullansın istiyoruz. Teknoloji de dünyada öncü olmak istiyoruz.

Toplantı basın mensuplarının sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

SERHAT YEŞİLİPEK