Bahçe Dekorasyonunda Ahşap Etkisi

 Bahçe Dekorasyonunda Ahşap Etkisi
 Bahçe Dekorasyonunda Ahşap Etkisi

 

Günümüzde bahçe dekorasyonu konusu oldukça çeşitlilik göstermektedir. Teknolojik gelişmeler ve otomasyon sistemlerindeki atılımlar ortaya çıkan tasarım ürünlerinin çeşitliliğini artırmıştır. Eğer eviniz kendinize ait bir bahçenin içindeyse hayatınızı renklendirmek ve keyiflendirmek için elinizde birçok fırsat bulunur. Bir bahçe insana doğayı, bitkileri, çiçekleri ve ağaçları anımsatır. Böyle bir ortamda zaman geçirmek herkesi mutlu eder. Özellikle yazın sıcak günlerinde bahçenizdeki bir kamelyanın gölgesinde dinlenmek, yemek yemek, bir şeyler içmek, ailenizle veya arkadaşlarınızla vakit geçirmek gibi aktiviteler huzur ve dinginliği de beraberinde getirir. Dolayısıyla bir evin en önemli tamamlayıcı unsurlarından birinin bahçede kurulan yaşam alanı olduğunu söyleyebiliriz.


 

İlginizi çekebilir : ahşap bahçe saksısı

 

Bu noktada aklınıza bahçemde neler yapabilirim sorusu gelebilir. Bunun cevabı birçok katmanla verilebilir. İsterseniz bahçeye açılan kapınız, balkonunuzdan başlayalım. Eğer geniş ve kullanışlı bir balkonunuz varsa oraya uygun bir verandayla işe başlayabilirsiniz. Daha sonra bahçenizin genişliğine ve verandanıza uygun olacak şekilde bir çardak veya kamelya ayarlayabilirsiniz. Günümüzde dekorasyon konusu üzerinde özenle durulan bir çalışma alanına dönüşmüştür. Evlerimizin iç ve dış dekorasyonlarını ayrı ayrı düşünüp eğlenceli adımlar atmaktayız. Bu konuda oluşan moda akımlarından söz etmek bile mümkündür. Tasarım ve dekorasyon çalışmalarının dev bir sektör haline geldiğini söylemek yanlış olmayacaktır. 

 

İlginizi çekebilir : ahşap oyun parkı  

 

Bir evin iç ve dış dekorasyonuyla birlikte değerlendirildiğiniz düşünecek olursak, bahçe dekorasyonu da genel atmosferi tamamlayan önemli bir unsurdur. Günümüzde evlerin iç tasarımları kadar, bahçelere kurulan kamelya ve çardak gibi yapıların tasarım ve modellerine de dikkat edildiği görülmektedir. Ahşap kamelya çeşitleri konusunda sahip olduğumuz pek çok seçenek bulunmaktadır. İnsanlar için evleri onların kendilerini en rahat hissettikleri, keyif aldıkları, yorgunluklarını attıkları yerler olarak öne çıkmaktadır. Bahçeler de buna dâhildir. Bahçelere kurulan ahşap kamelya çeşitleri de. Bununla birlikte bahçenizin sınırını belirlemenize yardım eden ve ayrıca bahçe atmosferinize şık bir etkisi olacak ahşap çitleri de es geçmemek gerekir. Zira ahşap çitler tercih edeceğiniz farklı renklerle bahçenizde bambaşka bir uyum yakalanmasını sağlayabilir. Bir bahçenin size doğayı vadetmesi sadece atacağınız birkaç adıma bağlıdır.

 Daha fazlası için : http://www.gunsoy.com.tr/