Atm’den Para Çekmek İsterken Mazgaldan Boşluğa Düştü

Atm’den Para Çekmek İsterken Mazgaldan Boşluğa Düştü
Konya’nın Beyşehir ilçesinde üniversite öğrencisi genç kız, ATM’den para çekmek istediği sırada açık bırakıldığı iddia edilen demir mazgalın üzerine basınca kazan dairesi girişi boşluğuna düşerek yaralandı.
Edinilen bilgiye göre, yüksekokul öğrencisi Ebru Ç. (19), yanındaki bir kız arkadaşıyla bindiği taksi tarafından getirildiği bir banka şubesinin önünde durarak ATM’den para çekmek istedi. ATM’ye yönelen genç kız, zemin katında bir bankanın şubesi ve ATM’ler bulunan binanın kazan dairesine girişini sağlayan demir mazgalın açık olduğunu fark edemeyince boşluğa düştü. Kazan dairesi görevlisinin çalışmak üzere giriş yapmasının ardından açık bırakıldığı öne sürülen demir mazgalın olmadığını fark edemeyerek boşluğa düşerek yaralanan genç kız, arkadaşlarının ve taksi sürücüsünün yardımıyla düştüğü yerden çıkarıldı. Yaralanan genç kız, çağrılan ambulansla Beyşehir Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Olayın ardından adrese gelerek genç kızın düştüğü ATM önünde olaya tanık olan arkadaşının bilgisine başvuran ve o esnada üzere kapalı bulunan demir mazgallar üzerinde incelemede bulunan polis ekipleri, ardından bölgeden ayrıldı. Genç kızın hayati tehlikesinin bulunmadığı, ancak taburcu olduktan sonra sorumlular hakkında şikayetçi olmak üzere polis merkezine götürüldüğü öğrenildi.