17.7 C
Konya
Cumartesi, Haziran 15, 2024

8 milyon metrekareden büyük bir alana taşınıyor! İşte, Konya’daki dev projede son durum

Konya Büyükşehir Belediyesi, Sille’de bulunan 47. Mühimmat Deposunu Çumra ilçesindeki yeni yerine taşımak için çalışmalarını sürdürüyor. 

KONYA BELEDİYECİLİK TARİHİNİN EN YÜKSEK BÜTÇELİ İŞİ 
Yaklaşık 1 milyar lira ile Konya belediyecilik tarihinin bugüne kadarki en yüksek bütçeli işi olan inşaat tamamlanınca Sille Yolu cephaneliği, Çumra ilçesindeki yeni yerine taşınacak ve o bölgede tarihi bir dönüşüme imza atılmış olacak. 
8 MİLYON METREKAREDEN FAZLA…
Ekipler, Çumra’da 8 milyon metrekareden fazla bir arazi üzerinde inşaatı devam eden yeni cephaneliği tamamlamak için yoğun bir şekilde çalışıyor. 
DEV PROJEDE SONA DOĞRU
Toplamda 12 adet NATO Tipi İglo Cephanelik, karargah binaları, servis binaları ve birçok sosyal ve askeri tesisin yer alacağı projede sona yaklaşılıyor.
BAŞKAN ALTAY SON DURUMU PAYLAŞTI
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 47. Mühimmat Deposu (Cephanelik) inşaatında son durumu paylaştı. Dev proje ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Başkan Altay, “47. Mühimmat Deposu (Cephanelik) inşaatımızda son durumu paylaşıyorum. Belediye tarihimizin en yüksek bütçeli işi olan bu yatırımımız tamamlandığında Sille yolunda bulunan askeri alan buraya taşınacak.  Çok yüksek standartlarda kahraman ordumuza yakışır bir alan inşa ediyoruz” dedi. 

Benzer Haberler

Sosyal Medya

10,211BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
1,251AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Haberler