7 İLDE 26 BİN ÜNİVERSİTELİ SPORCU 57 BRANŞTA MÜCADELE EDECEK

  7 İLDE 26 BİN ÜNİVERSİTELİ SPORCU 57 BRANŞTA MÜCADELE EDECEK
 

Türkiye’nin en geniş katılımlı spor organizasyonu Koç Spor Fest’in bahar etabı 16 Nisan’da Antalya Akdeniz Üniversitesi’nde başlıyor. Sahalara taşıdığı fair-play ve dayanışma ruhu ile rotasındaki 7 şehire olimpiyat havası getirecek olan Spor Fest’in bahar etabı boyunca 26 bin sporcu 57 branşta mücadele edecek. Antalya’nın ardından Aydın, Balıkesir, Ankara, Ordu ve Elazığ ile devam edecek Koç Spor Fest’te bu yılki büyük finallere Adana Çukurova Üniversitesi ev sahipliği yapacak. Spor Fest’in sahnesinde ise bu yıl da Şebnem Ferah olacak.Türkiye’nin dört bir yanından gelen 26 bin üniversiteli sporcunun yarışacağı heyecanlı müsabakalara sahne olan Spor Fest’in müzik ayağında bu yıl da Şebnem Ferah yer alıyor. Çeşitli oyunların sınırsız oynandığı bu festivalde canlı bahisler yer veriliyor.
Yeni albümü “Parmak İzi”ni ilk defa seslendirecek Şebnem Ferah ile birlikte Doğukan Manço da DJ performansı ile üniversitelilerle buluşacak.Koç Spor Fest programına bu yıl eklenen seminerler dizisi “KSF Talks” kapsamında ise üniversiteli gençler, Koç Topluluğu Üst Düzey Yöneticileri ve alanında uzman birçok isimden teknoloji, spor, müzik, iş dünyası, pazarlama ve iletişim alanlarında trendleri dinleme fırsatı bulacak.

 

Spor Fest’in bahar etabı, 16-17 Nisan tarihlerinde Antalya Akdeniz Üniversitesi’nde voleybol ve okçuluk müsabakalarıyla başlıyor. Antalya’nın ardından Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde 19-20 Nisan’da basketbol ve badminton, 24 Nisan’da Balıkesir Üniversitesi’nde salon futbolu, triatlon ve briç müsabakalarıyla devam edecek. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde 26-27 Nisan’da düzenlenecek basketbol, oryantiring ve frizbi şampiyonalarının ardından bir sonraki rota 30 Nisan’da Ordu Üniversitesi’nde hentbol şampiyonası olacak. 3-4 Mayıs’ta Elazığ Fırat Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek voleybol yükselme grubu maçları, karate müsabakalarının ardından heyecan, final ili olan Adana Çukurova Üniversitesi’ne taşınacak.

 

Büyük finaller Adana Çukurova Üniversitesi’nde!

26 bine yakın sporcunun mücadele edeceği Koç Spor Fest’in final müsabakaları Adana’da gerçekleşecek. 5 bini aşkın sporcunun yüzme, atletizm, jimnastik, masa tenisi, voleybol, hentbol, futbol, basketbol, dağ bisikleti, spor tırmanışı, açık yüzme yarışı alanlarında mücadele edeceği büyük finaller, 6-13 Mayıs tarihleri arasında Çukurova Üniversitesi’nde yapılacak.

 

2018 SPOR FEST ROTASI:

             16-17 Nisan 2018, Antalya Akdeniz Üniversitesi

     Voleybol, Okçuluk Müsabakaları

             19-20 Nisan 2018, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi

     Basketbol, Badminton Müsabakaları

             24 Nisan 2018, Balıkesir Üniversitesi

     Salon Futbolu, Triatlon, Briç Müsabakaları

             26-27 Nisan 2018, Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi

     Basketbol, Oryantiring, Frizbi Müsabakaları

             30 Nisan 2018, Ordu Üniversitesi

     Hentbol Müsabakaları

             3-4 Mayıs 2018, Elazığ Fırat Üniversitesi

     Voleybol Yükselme Grubu Maçları, Karate Müsabakaları

             7-8 Mayıs 2018, Adana Çukurova Üniversitesi

     Yüzme, Atletizm, Jimnastik, Masa Tenisi, Voleybol, Hentbol, Futbol, Basketbol, Dağ Bisikleti, Spor Tırmanışı, Açık Yüzme Yarışı Şampiyonaları